Wednesday, December 19, 2012

Linecká kolečka z žitné mouky pro batolata210 g hladce namleté žitné mouky,170 g másla, 2 žloutky, 60 g moučkového třtinového cukru, 1/2 lžičky kůry z nechemicky ošetřeného citrónu a domácí marmeláda na slepování
Do změklého másla přidejte moučkový třtinový cukr, žloutky a kůrou z nechemicky ošetřeného citrónu. Vše dobře promíchejte, přidejte  žitnou mouku a vypracujte v těsto. Vložte do svačinového sáčku a nechte v chladu uležet do druhého dne, minimálně však 12 hodin.
Vychladlé těsto vyválejte na pečícím papíru na cca. 2 mm silný plát. Pokud by se těsto lepilo, můžete jej přikrýt ještě jednou vrstvou pečící papíru nebo potravinovou fólií a přes ní pak hladce válečkem vyválíte libovolný plát. Tvořítkem vykrajujte kolečka, do poloviny z nich vykrojte uprostřed malé kolečko.
Pečte v předehřáté troubě na 150 °C přibližně 15 minut, dokud lehce nezezlátnou. Vychladlá kolečka slepujte k sobě domácí marmeládou. Poté uložte v uzavřené krabici na suché a chladné místo. Na rozležení bude linecké cukroví potřebovat 14 až 21 dnů.
Zdroj http://www.mimi-klub.cz/

No comments: